Edina Monsoon

Edwina Margaret Rose Monsoon urodziła się 6 sierpnia 1952 roku w Londynie. W późniejszych czasie zmieniła swoje imię na Edina i prawie zawsze woła się na nią Eddie. Jedynie jej matka oraz były mąż Justin zwracają się do niej per Edwina. Jako nastolatka nosiła pseudonim „niszczarka”, przez wzgląd na jej uzależnienie od jedzenia.

Egocentryczna i jednocześnie cierpiąca na lęk przed samotnością Eddy czerpie swój wizerunek z dwóch środowisk: kontrkultury lat sześćdziesiątych oraz świata mody i celebrytów.

Ma obsesję na punkcie dążenia do samorealizacji. Rozpaczliwie stara się pokazywać światu, że emanuje aurą sukcesu, bogactwa i boskości. Drogę do tego mają stanowić jej garderoba – pełna kiczowatych po prawdzie, ale za to bardzo drogich ubrań – a także nieustanne zmiany wystroju wnętrz domu.

Jeśli chodzi o poglądy polityczne, we wczesnych odcinkach Edina usilnie twierdzi, że zawsze głosowała na Partię Pracy, jednak w czwartym sezonie widać jej wyraźną niechęć do laburzystów.

Eddy zajmuje się wszelkimi nowo powstałymi trendami jak na przykład nurt New Age, feng shui czy filozofia wschodu. Widać w niej wiele sprzeczności. Twierdzi, że jest buddystką, choć fakty wielokrotnie temu przeczyły. Uważa się również za wegetariankę, pomimo tego że okazjonalnie spożywa mięso. Ponadto cierpi na lekką nadwagę, co też zauważają osoby z jej najbliższego otoczenia, związku z czym dość często popada z tego powodu w nerwicę. Pomimo tego, że stosowała wszelkie możliwe rodzaje diet, nigdy nie miała na tyle silnej woli, aby udało jej się schudnąć.

Działalność zawodowa

Edina jest właścicielką ledwie działającej firmy public relations, którą udało jej się założyć głównie dzięki temu, że bywała w odpowiednich miejscach i obracała się we właściwych kręgach towarzyskich – od lat sześćdziesiątych aż do osiemdziesiątych. Jej jedyną stałą klientką jest Lulu, szkocka piosenka popowa, której piosenki królowały na listach przebojów w latach sześćdziesiątych. W kolejnych sezonach Edina reprezentuje także Twiggy, angielską modelkę, aktorkę i piosenkarkę, oraz Emmę Bunton z popularnego zespołu Spice Girls.

W odcinkach „Pokaz mody” oraz „Ostatni krzyk” prezentuje się jako osoba kreatywna, posiadająca zmysł organizatorski i wdrażająca przedsięwzięcia zwieńczone sukcesem. Osobiście uważa, że przejdzie do historii jako osoba, która ubrała księżniczkę Annę w sukienkę od Vivienne Westwood. Jednakże w większości odcinków jej projekty zamiast święcić triumfy, z reguły kończą się porażką. Gdy pewnego razu zapytała swoją biurową asystentkę: „Jak ja załatwiam porażkę?”, Bubble odpowiedziała: „Promujesz to”.

W odcinku „Prowansja” próbowała uruchomić firmę projektującą wnętrza, lecz w rezultacie apartament Bettiny, jej pierwszej klientki i zarazem wieloletniej przyjaciółki, nigdy nie został ukończony.

Dodatkowo Eddie prowadzi sklep z dekoracjami etnicznymi, jednak nie przynosi on zbyt dużych dochodów, gdyż większość towarów trafia do jej własnego domu. W odcinku „Parralox” rozkręca także biznes związany z produkcją telewizyjną, lecz niestety projekt kończy się fiaskiem.

Życie prywatne

Edina ma dwoje dzieci – córkę Saffron, nazywaną Saffy, wyjątkowo poukładaną i stąpającą twardo po ziemi, która jest jej kompletnym przeciwieństwem oraz syna Serge’a – prawie nie występującego w serialu – który jest jej największą dumą.

Eddie mieszka wraz z córką w eleganckim domu, położonym w londyńskiej dzielnicy Holland Park, wartym jak sama twierdzi półtora miliona funtów. Ponadto otrzymuje wysokie alimenty od swych dwóch byłych mężów – Justina, który ujawnia się jako gej i który prowadzi sklep z antykami wraz ze swym chłopakiem Oliverem oraz Marshalla, piszącego scenariusze dla wytwórni w Hollywood. Pierwszy z nich jest ojcem Saffy, zaś drugi ojcem Serge’a, który w późniejszych odcinkach serii okazuje się być gejem mieszkającym w Nowym Jorku. Generalnie homoseksualiści ogrywają znaczącą rolę w budowaniu społecznego wizerunku Ediny.

Zainteresowania

Aromaterapia, refleksologia, masaż shiatsu i organiczny fryzjer – to największe konkrety w życiu Ediny. Podobnie jak debata na temat słodzika i torebek we wzory. Eddie jest wegetarianką, która jada mięso i socjalistką pijącą szampana. Jest pełna sprzeczności i gotowa spróbować wszystkiego, co niekonwencjonalne. Eddie uwielbia szampana Moet & Chandon, wino Chables, piwo Corona i wódkę Stolichnaya. Jada między innymi sushi oraz potrawy kuchni makrobiotycznej. Bardzo często korzysta z różnych usług, takich jak kolonoterapia, masaż shiatsu, akupunktura czy duchowe warsztaty organizowane przez stowarzyszenie Hare Kriszna.

Interesuje się głównie modą haute cauture, rozwojem osobistym, muzyką lat sześćdziesiątych i filozofią wschodu. Często bywa na zakupach w ekskluzywnej dzielnicy Bond Street, ubrania kupuje głównie w domu towarowym Harvey Nichols Group, a zakupy spożywcze robi wyłącznie w delikatesach Harrods’a. Uwielbia wypady do Saint Tropez, Nowego Jorku, Paryża i Marrakeszu.

Za wszelką cenę dąży do tego, by obracać się wśród ludzi powiązanych ze wszelką twórczością, modą i sławą. Jest zwolenniczką najnowszych trendów w modzie, lecz w rzeczywistości nie posiada wyczucia stylu. Ponieważ zakłada ubrania bez zastanawiania się jak one wyglądają lub czy ona sama wygląda w nich dobrze, okazuje się być typową ofiarą mody. Jest zagorzałą miłośniczką Christiana Lacroix, co z miejsca podkreśla stwierdzeniem: „To Lacroix, słonko, to Lacroix”.

Eddie większość czasu spędza u boku Patsy, swej najlepszej przyjaciółki z lat czasów szkolnych. Patsy ma ogromny wpływ na postępowanie Ediny i wielokrotnie wplątuje ją w niewygodne sytuacje, lecz równocześnie jest jedyną osobą, na którą można liczyć w razie poważnych kłopotów.


Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Edina_Monsoon

Tłumaczenie i edycja własna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>