Kuchnia i używki

109677_15Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w życiu Ediny Monsoon. Bezustannie walczy ona z dwunastoma kilogramami nadwagi – choć twierdzi, że ma ich tylko sześć. W odcinku „Sprzątanie” bohaterka spożywa krewetki w basenie, wybudowanym we własnej sypialni, zaś w odcinku „Marrakesz” pada propozycja zakosztowania marokańskiego specjału, jakim jest wonny miód z kozim jogurtem oprószony migdałami z gór Atlas.

Sushi, makrobiotyka i orientalne przekąski – tak w dużej mierze wygląda gust kulinarny Ediny. Już w pilocie serialu Patsy  informuje przyjaciółkę o otwarciu nowej restauracji japońskiej. Mówi, że „wszystko, czemu bije puls można zjeść na miejscu!”. Z kolei w odcinku „Bieda” widzimy jak Eddie zajada się sushi w trakcie spotkania ze swoim księgowym. W „Grubasce” natomiast bohaterka mówi, że powinna jeść tylko jedzenie organiczne, czyli „takie na którym jeszcze jest ziemia”. Postanawia przerzucić się na zieloną i białą zdrową żywność, która jest podstawą diety makrobiotycznej.

sushi12Makrobiotyka kładzie nacisk na lokalnie uprawiane, organicznie wyhodowane pełne ziarno, zboża, strączkowe, warzywa, owoce, wodorosty i produkty sojowe, połączone w posiłkach, w odniesieniu do podstawowych zasad zbalansowania. Dieta makrobiotyczna opiera się na idei ochładzających (Yin) i rozgrzewających (Yang) produktów żywnościowych. Przykładowe dania to: pełne ziarno, kiełki, sushi, japońskie „kule ryżowe” znane także jako onigiri lub omusubi, japońskie kluski mochi zrobione z ryżu, standardowa zupa miso, tempura i zupa dyniowa.

165959_1120738607943870_8472394935069594448_nPonieważ Eddie uważa się za buddystkę, jada przeważnie bezmięsne potrawy. W odcinku „Pożar” dowiadujemy się, że brała udział w warsztatach regresji reinkarnacyjnej, a w ich cenę został wliczony wegetariański lunch. W odcinku „Pożar” Eddie częstuje córkę mixem bombajskim -  słoną przekąskę, w której skład wchodzą: ciecierzyca, soczewica, arachidy, mąka kukurydziana, olej roślinny, przyprawy, sól i mąka grahamowa. Z kolei w odcinku „Koniec” ma chęć na kulki serowe i japońskie chrupki. W najnowszej serii „Absolutely Fabulous” Edina Monsoon w ramach swej kolejnej kampanii PR-owej promuje „Herbatniki Księcia Karola”, czyli owsiane ciasteczka z nutą pomarańczy. Gdyby  postanowiono wcielić w życie pomysł scenariusza sądzę, że rodzina królewska na pewno nie powstydziłaby się takiej reklamy!

Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku Patsy Stone. Zacznijmy od tego, że praktycznie nie jada ona posiłków. Raz zjadła chipsa oraz kawałek indyka, jednak jej dieta składa się głównie z „płynnego lunchu” jakim jest alkohol, a także z narkotyków, które traktuje tak jakby to były miętówki. Przykładowy jadłospis Patsy to: extasy – halucynogenny środek łączący w sobie właściwości amfetaminy i meskaliny, rohypnol – preparat działający nasennie lub uspokajająco, stosowany przed mniejszymi zabiegami chirurgicznymi, ketoprofen – lek przeciwbólowy stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz paracetamol – lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Jeśli chodzi o samą extasy to jest to używka typowo imprezowa. Rzadko kto połyka ją w domu. Żeby naprawdę poczuć działanie „dropsów”, potrzebni są ludzie, muzyka, światła i taniec. A podczas tańca temperatura podnosi się jeszcze bardziej. – źródło: interia.pl 

Patsy zażywa również kokainę – która jest stymulantem wytwarzanym z liści rośliny koka, mającym na celu zwiększenie ilości dopaminy w mózgu. Pali też papierosy Benson & Hedges oraz Malboro Lights i jest uzależniona od mahiruany.

861fb203ebdc8e26cdb296ed4f2075c8.gifMarihuana jako substancja psychoaktywna to wysuszone liście oraz szczyty kwiatowo-nasienne konopi indyjskich. Do produkcji zazwyczaj używa się kwiatostanów niezapylonych roślin żeńskich, ponieważ tam znajduje się najwięcej substancji psychoaktywnych. Sama żywica czystych konopi zawiera dodatkowo ponad sześćdziesiąt różnych substancji psychoaktywnych. Nazwy slangowe i potoczne stosowane przez użytkowników marihuany to między innymi ziele, zioło, zielsko, trawa, grass, ojciec, tata, skun, joint itp. Marihuanę głównie się pali. Najczęściej używa się do tego szklanej lufki (tzw. fifki), ogólnodostępnej, znanej m.in. większości palaczy papierosów bez filtra. Rozszerzony koniec fifki nabija się suszem marihuany i podpala, zaciągając się dymem, który jest przetrzymywany w płucach od kilku do kilkunastu sekund. Taki sposób zaciągania się nazywany jest buchem. – źródło: narkomania.org

Zarówno Patsy jak i Edina nie wyobrażają sobie życia bez skrętów. W przeciwnym razie ich życie byłoby aż tak zabawne i kolorowe jak widać na ekranie. Wobec tak zróżnicowanej diety jaką stosują bohaterki „Absolutely Fabulous” można życzyć tylko jednego. Good for you!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>